Organizing Committee

Chairperson : Sang-Mok Lee
Vice-Chairperson : Sung-Bin Kim
Chief in Editor : Seung-Mok Yoo
Secretary General : In-Sung Cho
Steering Committee Board
Dong-Gyu Kim Young-Jig Kim Jin-Soo, Han
Ki-Young, Kim Sang-Duk Lee Keun Jang
Kyung-Shik Oh Dae-Hyun Kim  
Honorary Committee Board
Academia
Hyung-Yong Ra Choon-Sik Kang Chang-Ock Choi
Nam-Don Cho Sang-Ho Choi Chun-Pyo Hong
Tae-Woon Nam Myung-Ho Kim Kyong-Whoan Lee
Bo-Young Hur Byung-Joon Ye Hae-Wook Kwon
Industrial
Hyun-Ik Cho Byung-Moon Seo Doo-Sik Ahn
Dong-Hyun Kim Jung-Tae Kim Jun-Hyem Park
Sang-Hwan Shim Tae-Seuk Yang  
International Committee Board
Andreas Bührig-Polaczek (Germany) Atilla Dioszegi (Sweden) Babette Tonn (Germany)
Branko Bauer (Croatia) Bruce Dienst (USA) C.A.Silva Ribeiro (Portugal)
Chris Norch (USA) Dato’ David Toh Guan Seng (Malaysia) Dennis Dotson (USA)
Edis Ten (Russia) Franco Bonollo (Italy) Gotthard Wolf (Germany)
Hideyuki yasuda (Japan) Hiroshi Kambe (Japan) Huang Weidong (China)
Ion-Alexandru Bacanu (Germany) Iulian Riposan (Romenia) Jacque Lacaze (France)
Jean Bye (USA) Jeff Cook (USA) Jerry Sobczak (Poland)
Jhewn-Kuang Chen (Taiwan) Jorge Fesch (Portugal) Jose Javier Gonzalez (Spain)
Kazumichi Shimizu (Japan) Katarzyna Liszka (Poland) Lai Weng Keong (Malaysia)
Lou Yanchun (China) Manuel Castro (Mexico) Patricio Gil (USA)
Peradej Tongkitpaisan (Thailand) Peter Reich (USA) Peter Schumacher (Austria)
Primoz Mrvar (Slovenia) Qijie Zhai (China) Rafal Danko (Poland)
Ramon Suarez (Spain) Roberto Boeri (Argentina) Ruediger Baehr(Germany)
Sadato Hiratsuka (Japan) Sarum Boonmee (Thailand) Shinji Kumai (Japan)
Sosorbaram Bat-Erdene (Mongolia) Subodh Panchal (India) Su Yanqing (China)
Takeshi Torigoe (Japan) Thomas Fritsch (Germany) Torbjørn Skaland (Norway)
Toshimitsu Okane (Japan) Urtnasan Erdenebold (Mongolia) Vitali Zalesski (Belarus)
Wasunt Wongthanasunthorn (Thailand) XIONG Shoumei (China) Yung-Ning Pan (Taiwan)
Yuri Nikalaichik (Belarus) Zdenka Zovko Brodarac (Croatia) Zhiyong Zhang (China)
Zongde Shan (China)    
Domestic Committee Board
Joo-Hyun Park Jeong-Min Kim Soong-Keun Hyun
Young-Hoon Yim Jin-Young Park Jae-Ik Cho
Eun-Soo Park Kee-Ahn Lee Je-Hyun Lee
Kyeong-Hwan Choe Min-Cheol Kang Sung-Woo Kang
Man-Sig Lee Beom-Suk Han Hyoung-Wook Kim
Sang-Hoon Kim Joon-Ho Lee Si-Young Chang
Yong-Nam Kwon Hee-Soo Kim Da-Hye Kim
Dong-Eung Kim Hyun-Do Jung Moon-Jo Kim